ASV Basketbols nodrošina vietu FIBA ​​Pasaules kausa ceturtdaļfinālā

Ar savu uzvaru pār Ķīnu ar 77:63 ASV ir nodrošinājušas vietu FIBA ​​Pasaules kausa sievietēm ceturtdaļfinālā. Uzvara arī padara viņu par vienīgo nepārspēto komandu A grupā. Sestdienas mačs pret Ķīnu bija pirmā reize, kad ASV bija pilns sastāvs, jo starp 2022. gada WNBA sezonas beigām līdz pasaules iznākumam bija saspringts skrejceļš. Kauss Sidnejā, Austrālijā.

VAIRĀK NO FORBIEMASV basketbola saīsinājums pirms FIBA ​​Pasaules kausa atklāšanas

Adža Vilsons, pēdējais, kurš ieradās, iemeta 20 punktus un savāca astoņas atlēkušās bumbas no rezervistu soliņa. Vilsones Lasvegasas Aces komandas biedre un 2022. gada WBA čempione Čelsija Greja pārņēma saspēles vadītājas pienākumus un savā pirmajā startā guva 12 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un veica trīs rezultatīvas piespēles.

"Tas bija lieliski," par uzvaru pēcspēles preses konferencē sacīja Grejs. “Tas bija kā mirklis, piemēram, “Aaah”, atgriežoties ASV Džersijā, it kā jūtos labi. Ir vēl viens līmenis, kā to uzvilkt, un redzēt dažas pazīstamas sejas un tagad nespēlēt pret viņām un ļaut viņām piespēlēt bumbu, ir brīnišķīgi. Tātad tas bija labi, tas bija labi. Man patika katra tā sekunde,” piebilda Grejs.

Viena no šīm spēlētājām bija Konektikutas Sun uzbrucēja Alisa Tomasa, kura WNBA finālā izcīnīja divus abpusēji trīskāršus. Tomasa bija trešā ASV spēlētāja, kura 12 laukumā pavadītajās minūtēs guva divciparu skaitli (32 punkti) un pievienoja astoņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles.

Tā kā tādi spēlētāji kā Vilsons, Grejs un Tomass atgriezās nacionālajā izlasē, citiem spēlētājiem bija jādod vieta savām minūtēm. Piemēram, Ņujorkas Liberty aizsargs Sabrina Jonesku savā pirmajā ASV basketbola senioru valstsvienības turnīrā laukumā neredzēja trešo spēli. Turklāt Brionna Džounsa (Connecticut Sun) un Šakira Ostina (Vašingtonas Mystics) nespēlēja ar Vilsona aizmuguri.

Diez vai ir pārsteigums redzēt, ka USA Basketball koncentrējas uz saviem veterāniem spēlētājiem. Tomēr ir svarīgi panākt, lai spēlētāji, kuri, turpinoties turnīram, pakāpsies uz augšu izslēgšanas turnīrā, tiktu iekļauti rotācijā. Rīvs joprojām ļoti atzinīgi vērtē savu sarakstu un spēlētāju pulku, kas startēja ASV Basketbola treniņnometnē, kas notika Lasvegasā pirms Pasaules kausa.

“Šā galīgā saraksta pilnīga salikšana mums acīmredzot bija nedaudz lielāks izaicinājums. Un es nevaru pateikt pietiekami daudz par grupu, kas mūs ievilka startā — grupa, kas atgriezās Vegasā, ir lielāka. Ikviens ir tik ļoti apņēmies nodrošināt, lai tas mums būtu veiksmīgs, ”sacīja Rīvs.

“Visu mūsu spēlētāju piesaistīšana šeit nozīmē, ka, cerams, jums nebūs jāpārspīlē ar minūtēm, jo ​​īpaši tik grūti, cik šis spēļu skaits ierobežotā dienu skaitā (būs). Un tāpēc mēs šodien centāmies to paturēt prātā un atradām dažādus sastāvus, kas mums patika, un vienkārši eksperimentējām… – Rīvs piebilda.

Lai gan ASV nav uzvarējusi, tā ir aizvadījusi trīs fiziskas spēles pret Beļģiju, Puertoriko un Ķīnu. Tā kā ASV ir izcīnījusi pirmo no četrām vietām ceturtdaļfinālā, būs interesanti redzēt, kā Rīvs un viņas personāls tuvosies nākamajām divām priekšsacīkšu spēlēm.

FIBA.basketbolsASV pret Ķīnu – FIBA ​​Pasaules kauss basketbolā sievietēm 2022 – 24. septembris – FIBA.basketball

Lai gan Ķīna ar divciparu skaitli zaudēja ASV, tā joprojām ir A grupas augstākā komanda. Sestdienas mačā Ķīna Pasaules kausa izcīņā izcīnījis neizšķirtu ASV ar četriem punktiem. Pirmajos divos mačos pret Dienvidkoreju un Bosniju un Hercegovinu viņi vidēji spēlē guva virs 100 punktiem.

Sākuma aizsargs Mengs Li ar 21 punktu izcēlās ar Ķīnu, zaudējot ASV izlasei. Ņujorkas Liberty centra spēlētājs Han Sju pievienoja 12 punktus un sešas atlēkušās bumbas.

Trenere Rīva tika lūgta pārdomāt Ķīnas uzlabojumus un jokoja, ka nevēlas, lai tie daudz vairāk uzlabotu.

"Es neesmu viņu pusē, un es neesmu viņu praksē katru dienu, un es nevēlos, lai viņi tik daudz vairāk uzlabotu," viņa attrauca, pirms piebilda: "Mums ir visa cieņa pasaulē Ķīna, mēs esam redzējuši, kā viņi aug… šis ir lielisks laiks sieviešu nacionālajai komandai. Tas ir lielisks laiks. Tā ir ļoti, ļoti laba komanda.”

Amerikas Savienotās Valstis, Ķīna un Beļģija, visticamāk, būs trīs labākās komandas, kas iekļūs A grupā. Tas atstāj brīvu vietu Puertoriko, Dienvidkoreja vai Bosnija un Hercegovina būs ceturtā un pēdējā komanda, kas iekļūst ceturtdaļfinālā.