Kāpēc Spānija gūs labumu no 2022. gada Kataras garajiem un nogurdinošajiem mačiem

Pēc FIFA tiesnešu priekšnieka Pjerluidži Kolīna teiktā, lielais laiks, kas tika pievienots 2022. gada Kataras Pasaules kausa spēlēs, nebija "nekas jauns".

"[Pēdējā Pasaules kausa izcīņā] Krievijā [2018] kļuva diezgan normāli, ka ceturtais tiesnesis rādīja tablo ar septiņām, astoņām, deviņām minūtēm," viņš sacīja medijiem, "mēs ieteicām saviem tiesnešiem būt ļoti precīzi aprēķinot laiku, kas jāpievieno katra puslaika beigās, lai kompensētu noteikta veida incidenta dēļ zaudēto laiku.

"Mēs vēlamies izvairīties no mača ar 42, 43, 44, 45 aktīvas spēles minūtēm. Tas nav pieņemami. Ikreiz, kad notiks kāds incidents, piemēram, savainojuma ārstēšana, maiņas spēļu automāts, soda sitiens, sarkanā kartīte vai vārtu guvuma svinēšana – es vēlos to uzsvērt, jo vienai komandai tas ir prieka mirklis, otrai varbūt nē, bet var ilgst vienu vai pusotru minūti.

"Tātad iedomājieties, ka puslaikā tiek gūti divi vai trīs vārti, un ir viegli zaudēt piecas vai sešas minūtes, un šī komanda beigās ir jākompensē."

Neatkarīgi no tā, vai tas bija neparasti liels pārtraukumu skaits spēļu sākuma kārtās vai vienkārši Kolīnas norādījumi tika izpildīti ar lielāku precizitātes pakāpi, pulkstenis ir atstāts darboties ilgāk nekā jebkad šī gada grupu turnīra spēlēs.

Redzot, ka pulkstenis sita 100 minūtes, tas notika tikai tad, ja spēle ieskrēja papildlaikā.

Taču 2022. gada Katarā vidējais laiks pirmajās septiņās spēlēs bija vairāk nekā gadsimts.

Spēles Anglija pret Irānu un Argentīna pret Saūda Arābiju bija tuvāk divām stundām.

Ir grūti apgalvot, ka centieni vairāk spēlēt futbolu nav tie labākie, un Kolīnas direktīvu ir atzinīgi novērtējuši tādi eksperti kā CBS Sport Džeimijs Kerahers.

"Izbaudot laiku, ko amatpersonas pievieno 2022. gada Kataras Pasaules kausa izcīņai," viņš rakstīja Twitter, "futbolā tiek tērēts pārāk daudz laika."

Tomēr, ja jūs gatavojaties izvēlēties turnīru, lai to izmēģinātu, šis FIFA izstādes izdevums šķiet dīvains risinājums.

Ziemas sacensību grafiks nozīmē, ka spēles jau ir sabiezinātas un spēlētājiem ir īsāks atveseļošanās periods starp spēlēm.

Ne tikai tas, ka daudzi spēlētāji uz turnīru ierodas bez pārtraukuma no pašmāju sezonām, kurām turnīra dēļ ir bijis arī smagāks grafiks nekā parasti.

Pirms Pasaules kausa sākuma FIFPRO, starptautiskā spēlētāju arodbiedrība, kas pārstāv 65,000 XNUMX profesionālu futbolistu visā pasaulē, brīdināja par ietekmi uz spēlētāju labklājību.

Apspriežot ziņojumu ar nosaukumu FIFA Pasaules kauss 2022: Spēlētāju darba slodzes ceļojums, kurā tika brīdināts par iespējamu traumu iespējamību daudziem spēlētājiem, ģenerālsekretāra vietnieks Saimons Kolosimo sacīja: “Dati uzsver garīgo un fizisko spriedzi, ar kuru saskaras daudzi valstsvienības spēlētāji pārslogots spēļu kalendārs, kurā netiek pienācīgi ņemta vērā viņu veselība un sniegums.

"Man nav šaubu, ka katra komanda Pasaules kausa izcīņā demonstrēs milzīgu šovu, neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem. Tomēr visām profesionālajām futbolā iesaistītajām pusēm ir jāpārorientē savas prioritātes, lai nodrošinātu, ka spēlētāji gūst labumu no līdzsvarotāka kalendāra un karjeras svarīgākajos brīžos var veikt savu augstāko sniegumu.

Tā kā direktīva neliecina par izzušanu, rodas jautājums, kurš varētu gūt labumu?

Spānijas ieguvums

Ja jums ir jāpavada 100, nevis 90 minūtes, fiziskā slodze, ko var izturēt puse, ievērojami samazinās.

Tik ilgi ir grūtāk iespiest pretiniekus bumbu ar tādu pašu intensitāti, un ir bijis manāms, ka, lai gan dažas komandas ir mēģinājušas apgrūtināt komandu ar bumbu, tas parasti ir bijis kontrolēts.

"Nogurumu" kā faktoru minēja komentētāji, analizējot gan Anglijas, gan Velsas neapmierinošās otrās spēles.

Tomēr viena puse izceļas kā ieguvēja no garāku spēļu tendences; Spānija.

Luisa Enrikes vadībā komanda ir spēlējusi stilu, kura pamatā ir dominējoša bumbas kontrole un pretinieku aizmirstība.

Tas tika lieliski pierādīts uzvarā ar 7:0 pār Kostariku, kuras rezultāts bija 81.3%, kas ir augstākais rādītājs Pasaules kausa spēlē kopš 1966. gada.

Piespēļu skaits bija vēl smieklīgāks, Spānija izpildīja 976 piespēles, kas bija gandrīz desmit reizes vairāk nekā tās pretinieki.

Pret stingrākām komandām nekā Kostariku jūs varētu iedomāties, ka statistika nav tik vienpusīga, taču jūs joprojām domājat, ka tās monopolēs bumbu.

Turnīram turpinoties, likšana otrai komandai vairāk dzenāt bumbiņu būs ievērojama priekšrocība, īpaši, ja tā jau ir iztērējusi vairāk enerģijas nekā parasti.

Jāpiebilst, ka pēdējo reizi, kad Spānija uzvarēja, pirms vairāk nekā desmit gadiem Dienvidāfrikā, triumfs tika būvēts pēc tādiem pašiem principiem.

Ceļā uz uzvaru komanda vidēji kontrolēja 64.5%, lai gan tikai astoņi vārti bieži tiek salīdzināti ar citiem čempioniem mazāk labvēlīgi.

Taču neapstrīdams bija tas, cik efektīva bija Tiki Taka piespēļu filozofija, kas ļāva spāņiem dominēt spēlēs.

Tas varētu būt izšķirošais faktors, lai viņi atkal varētu Katarā.