Pasaules ranga 1. vieta Ešs Bārtijs pārspēj amerikānieti Danielu Kolinsu par Austrālijas atklātā čempionāta titulu

Austrāliete Eša Bārtija bija favorīte uz savas mājas Grand Slam turnīru, iekļūstot Austrālijas atklātajā čempionātā, taču vienmēr bija jautājums, kā viņa izturēs spiedienu savu līdzjutēju priekšā.

"Milzīgs spiediens," 18-kārtējā Grand Slam čempione Martina Navratilova teica Tennis Channel pirms turnīra.

"Iespējams, ka pēdējos divus gadus viņa spēs labāk tikt galā ar to, kā viss risinājās." Bārtijs divus no iepriekšējiem trim gadiem bija zaudējis ceturtdaļfinālā, bet vienu reizi pusfinālā.

Bet šogad viņa beidzot izlauzās. Pasaules ranga 1. vieta piedzīvoja brīdi, izturēja spiedienu un atvairīja ar 27. numuru izlikto Danielu Kolinsu, drīzumā pirmo vietu amerikānieti, izcīnot savu pirmo Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāju ar 1:6, 3:7. (6), vētraina mājas publikas priekšā Rod Laver arēnā.

Šī uzvara pārtrauca 44 gadus ilgušo sausumu austrāliešiem, kas ieguva titulu, sākot ar Krisu O'Nīlu, kurš 1978. gadā ieguva sieviešu kroni. Bārtija kļuva par pirmo spēlētāju kopš Serēnas Viljamsas 2017. gadā, kurš izcīnījis titulu, nezaudējot nevienu setu, un pirmo kopš tā laika. Slouna Stīvensa 2017. gada ASV atklātajā čempionātā uzvarēja savā mājas Slam turnīrā.

"Man ir paveicies, ka šovakar šeit ir tik daudz cilvēku, kuri mani mīl, atbalsta," tiesā sacīja Bārtijs. "Diezgan asiņaini īpaši, ka šeit ir mamma, tētis un manas māsas, un es esmu diezgan [psihiski] sajūsmā, ka viņi šodien varētu šeit ierasties.

“Es esmu neticami laimīga un laimīga meitene, jo manā stūrītī ir tik daudz mīlestības. Mēs to paveicām visi kopā, neviens no mūsu komandas nav mainījies, tas ir bijis neticami. Es jūs mīlu līdz nāvei, jūs esat absolūti labākie šajā biznesā, un es nevaru jums pateikties par visu laiku un mīlestību, ko esat manī ieguldījuši.

"Un kā austrālietim vissvarīgākā šī turnīra daļa ir iespēja dalīties tajā ar tik daudziem cilvēkiem, un jūs, puiši, šodien pūlī, neesat bijis nekas kautrīgs no izņēmuma. Šis pūlis ir viens no jautrākajiem, kuru priekšā es jebkad esmu spēlējis, un jūs, puiši, šodien sagādājāt man tik daudz prieka. Jūs mani atslābinājāt, piespiedāt spēlēt savu labāko tenisu, un pret tādu čempionu kā Danielle, es zinu, ka man šodien tas noteikti bija jāpanāk.

"Tas ir tikai sapņa piepildījums, un es esmu tik lepns, ka esmu austrietis."

25 gadus vecajam Bārtijam tas bija trešais Grand Slam tituls pēc uzvarām Francijas atklātajā čempionātā (2019) un Vimbldonā (2021). Viņa kļuva par sesto sievieti Open Era, kas uzvarējusi pirmajos trīs galvenajos finālos. Virdžīnija Veida, Lindsija Devenporte un Dženifera Kapriati uzvarēja savās pirmajās trijniekās, Naomi Osaka ir uzvarējusi pirmajās četrās, bet Monika Selesa pirmos sešus.

Evonna Goolagong Cawley, austrāliešu leģenda, kura savā mājas Slam turnīrā izcīnīja četrus no septiņiem galvenajiem vienspēļu tituliem, pasniedza Bārtijam trofeju.

Kolinss, bijušais divkārtējais Virdžīnijas NCAA čempions, pirmdien pakāpsies uz 10. vietu pasaulē, tādējādi kļūstot par 1. amerikāni. Viņa bija ceturtā pēc kārtas, kad amerikāniete Bārtija uzvarēja ceļā uz titulu, pēc uzvarām pār Amandu Aņisimovu ceturtajā izbraukumā, Džesiku Pegulu ceturtdaļfinālā un Medisonu Kīsu pusfinālā.

Kolinsa sākumā šomēnes Adelaidā bija uzvarējusi Bārtiju ar 6:3, 6:4, tāpēc viņa zināja, ka var viņu uzveikt, taču tas nenotika Kolinsa pirmajā lielajā finālā lielākajā no posmiem.

"Esmu lielu apsveikumu parādā Ešam ar fenomenālām divām nedēļām šeit un patiešām fenomenāliem pāris gadiem," sacīja 28 gadus vecais Kolinss. “Ir bijis lieliski skatīties, kā viņa pakāpjas reitingā līdz 1. vietai un dzīvo šeit, sapņojot. Es patiesi apbrīnoju jūsu spēlētāju un jūsu spēles dažādību, un ceru, ka kaut ko no tā varēšu ieviest savā dzīvē.

Savukārt Bārtijs tiesā Kolinsam sacīja: "Apsveicam Danielu un jūsu komandu, jūs esat top 10, tā ir jūsu vieta, un es zinu, ka nākotnē jūs cīnīsities par daudziem citiem."

Bārtijs nopelnīja breiku 4:2 XNUMX. setā, kad Kolinss pieļāva dubultkļūdu breikbumbā. Bārtija lielāko daļu pirmā seta kontrolēja tempu no bāzes līnijas, trāpot dziļos leņķos metienus un skraidot apkārt, trāpot viņai abpusēji uz āru, lai uzvarētu.

Kolinsa otrajā setā panāca dubultbreika pārsvaru ar 5:1 un šķita, ka viņa varētu piespiest izšķirošo trešdaļu. Viņa servēja setā un bija vadībā ar 5:3, 30:15, lai redzētu, kā svins iztvaiko, kad viņa tika salauzta otro reizi.

Taibreikā Bārtijs izvirzījās vadībā ar 3:0.

Servējot pie rezultāta 2:5, Kolinss noglāstīja pāri laukuma "forehand" platumā, uzstādot četras mačbumbas. Nākamajā punktā Bārtijs trāpīja krosa sitiena "forehand" uzvarētājam garām Kolinsam, iegūstot titulu.

Viņa staigāja pa tiesu, dūrēs sažņaugta, vicinot pūlim.

Tik daudz par spiedienu. Bārtijs ir Austrālijas atklātā čempionāta čempions. Un šķiet, ka viņa ir tālu no panākumiem, lai uzvarētu galvenajās programmās. Viņai ir nepieciešams tikai US Open tituls, lai pabeigtu karjeras Slam.

"Viņai ir spēle, kas izpaužas uz visām virsmām, tāpēc nav iemesla, kāpēc viņas izcīnītajiem galvenajiem tituliem šī ir beigas," ēterā sacīja Mērija Džo Fernandesa no ESPN. "Viņa noteikti var uzvarēt US Open, viņa noteikti var atkal uzvarēt Vimbldonā un arī francūžus... Viņai ir tik daudzveidīga spēle uz visiem laukumiem, un viņa var visu."